GHOST BC to szwedzki zespół heavy metalowy założony w Stockholmie w 2008 roku.
Ich pierwszy debiutancki album Opus Eponymous zyskał przychylność fanów i krytyków muzycznych - Blistering określił go jako "must have stuff” a Alarm Press jako szalenie chwytliwy i pełny zakrętów melodycznych.

GHOST cechują ekscentryczne występy na scenie, podczas których pięciu członków zespołu pojawia się w ciemnych szatach z kapturem, a wokalista występuje w masce czaszki i stroju kardynała. Członkowie zespołu unikają podawania swoich tożsamości - instrumentaliści znani są jako Nameless Ghouls, zaś wokalista - Papa Emeritus.

"Jestem w ich fan clubie. (śmiech) Nie miałem pojęcia, jak wyglądają, dopóki nie zobaczyłem ich video. Usłyszałem najpierw muzykę i pomyślałem, że była świetna - wyjątkowa, melodyjna... to powiew świeżości w metalu. Przypomina mi trochę rock z lat 70-tych, który także lubiłem. A zatem - tak, kocham ten zespół" powiedział James Hetfield, Metallica.

Village Voice określił GHOST BC jako "szwedzki, ciężki i ukierunkowany na krojenie Twojej duszy na strzępy - a przynajmniej uszu".

Zespół otrzymał nagrodę Metal Hammer 2012 w kategorii “Breakthrough Artist” i grał na ważnych wydarzeniach muzycznych, m.in. na Download, Rock im ring Rock Am Park, Graspop czy Lowlands.