źródło - www.iamx.eu


To może być jeden z najbardziej nieprzewidywalnych występów podczas całego Impact Festivalu. Drugiego dnia imprezy polscy fani będą świadkami niesamowitego show IAMX, solowego projektu Chrisa Cornera, kiedyś liderującego grupie Sneaker Pimps. Muzyk, znany ze swojego niezależnego i antykomercyjnego nastawienia, nie bał się rozwiązać swojej dawnej formacji, gdy była u szczytu sławy.

Koncerty IAMX to nacechowane erotyzmem, zapierające dech w piersiach muzyczno-wizualne przedstawienia, nawiązującymi do burleski, filmowych dzieł Federico Felliniego i takich zagadnień jak śmierć, ateizm i przede wszystkim seks. Wyróżniają się też wyzywającymi strojami i oryginalnymi projekcjami.

Muzyki IAMX również nie da się ławo sklasyfikować – stanowi połączenie popu, rocka, elektro, awangardy, ballad i estetyki dance. Zdaniem branżowych mediów, jest „wspaniała, szaleńczo ponura, ujmująco wrażliwa i krucha” (Alternative Press), mieści w sobie „skarby, które są tak nieskazitelne i tak prawie idealne, że chce się nimi dzielić ze światem” („Blurt!”) i do jest tego „czarującą, bardzo teatralną mieszanką kąśliwego Brit Popu z elektroniką” (Nylon)”.

W 2008 roku IAMX, który w Polsce cieszy się niemal kultowym statusem, wystąpił w studiu radiowej Trójki – zapis koncertu ukazał się na albumie „Live in Warsaw”. Piąty studyjny album grupy, „The Unifiled Field”, trafi do sklepów już w marcu.