Wprowadzając anarchiczny dubstep do swojego brzmienia, legendarny kwartet stanął na krawędzi muzycznej rewolucji zarówno hard rocka, jak i elektroniki. Korn dostarcza ciężką progresywną muzykę od założenia zespołu w Bakersfield w Kalifornii w 1994 roku i stał się jednym z najbardziej wpływowych grup w tym gatunku.

Ich legendarna debiutancka płyta porwała świat sztormem schizofremicznej metalowej katharsis. Nikt nigdy nie grał ciężkiej muzyki z tak osobistymi tekstami jak to robi Korn. Muzycy bardzo szybko zyskali miejsca w sercach fanów na całym świecie. Ich trzecia muzyczna propozycja z 1998 roku Follow the Leader, będąca doskonałym pomostem między hip-hopem i heavy metalem - bardziej płynnym niż jakikolwiek wcześniejszy czy późniejszy album - uplasowała Korn na pozycji inspirujących innowatorów.

Heavy metal - z Korn na czele - przeszedł renesans w roku 2000. Slipknot, Staind, Disturbed i wiele innych czerpało z KORN inspiracje. Ponadto, zespół zdobył dwie nagrody Grammy: w kategorii Best Short Form Video za "Freak on a Leash" z Follow the Leader i w Best Metal Performance za "Here to Stay" z wydanego w 2002 roku Untouchables.

The Path of Totality to tytuł ostatniego albumu studyjnego grupy KORN. Album ten zapoczątkował nowy horyzont dla muzyki ciężkiej. Zespół odbił się od polirytmicznej gitary do drastycznego elektro, przez co muzyka jest mroczna, niebezpieczna i w stylu Korn. "To metal przyszłości" deklaruje wokalista Jonathan Davis. "Mieszamy metal i muzykę electro, czego teoretycznie nie powinno się robić. Od pierwszego dnia Korn jest wyjątkiem od reguły, eksperymentuje i próbuje zabrać muzykę w różne miejsca.”

napisane na podstawie biografii zespołu autorstwa Rick'a Florino