W muzyce warszawskiej grupy NOKO przewijają się elementy rocka, metalu, grunge'u i alternative.

NOKO to twór zawierający w sobie instrumentalną siłę dźwięków pięciu zaprawionych od lat w bojach muzyków oraz linie wokalne przepełnione przestrzenią pełną emocjonalnej myśli. Zespół tak opowiada o swoim debiutanckim albumie: "Na naszej płycie można usłyszeć wpływy metalu, nu-metal a miejscami grunge'u czy nawet rocka progresywnego – tak to czujemy, gdyż między innymi z tych gatunków czerpiemy nasze inspiracje. Momentami jest mocna i dynamiczna, ale nie brakuje też na niej bardziej melancholijnych i łagodniejszych fragmentów. Teksty natomiast opisują świat oraz sferę emocji i uczuć przez pryzmat osobistych doświadczeń wokalisty, nie zawsze jednak nawiązują do faktycznych zdarzeń i sytuacji. Skupiają się głównie na kwestii ciężaru odpowiedzialności za wybory, jakich codziennie dokonujemy i konsekwencjach z nimi związanych."

Zespół powstał na przełomie 2004/2005, a zadebiutował w czerwcu 2008 r. podczas X-lecia iM Rock Sceny w ursynowskim Domu Kultury Imielin i zaraz po tym w październiku 2008 wyruszył do Londynu na kilka koncertów,prezentując się między innymi w takich klubach jak:Tommy Flynns, Fiddlers Elbow, The Albany, jak również Hope and Anchor,w którym grały między innymi takie legendarne zespoły jak Sex Pistols czy The Clash. Muzyka NOKO została bardzo dobrze przyjęta przez publikę w różnym wieku oraz różnych preferencjach muzycznych.

Wielkim sukcesem NOKO był wsytęp na Festiwalu w Jarocinie 2011, gdzie spośród zespołów konkursowych z całego kraju, zespół zdobył prestiżową Nagrodę Publiczności "Złoty Kameleon", a w podsumowaniu roku 2011 przez czytelników jednego z najważniejszych pism muzycznych w Polsce - „Teraz Rock” znalazł się w rankingu "Nadzieja Rocka".

W 2011 zespół NOKO wziął również udział w pierwszej, polskiej edycji muzycznego programu "Must Be The Music ", emitowanego przez TV Polsat. Po dotarciu do finału programu oraz zagraniu swoich trzech autorskich utworów z debiutanckiego albumu, zespół zdobył duże uznanie wśród Jury, publiczności, jak również zainteresowanie muzycznego show-bussinesu, a także tysiące fanów na swoim Facebook'u NOKO.

4.06.2012 nakładem Metal Mind Productions ukazała się długo oczekiwana, debiutancka płyta pt. “NOKO”. Wszystkie miesięczniki, portale, programy muzyczne bardzo wysoko oceniły zespół i muzykę zawartą na albumie. O płycie NOKO pisały też pisma muzyczne w takich krajach jak : Niemcy, Węgry, Szwajcaria, Francja, Dania, Austria, Włochy, Grecja, USA czy Anglia.

Oficjalnym utworem promującym album NOKO został "Bad Thoughts ", który przez 24 tygodnie utrzymywał się na legendarnej liście "Turbo Top" Antyradia, a 7 razy zajmował 1 pozycję.

Na przełomie ostatnich lat zespół NOKO grał koncerty z takimi zespołami jak : LIMP BIZKIT, PAPA ROACH, COMA, FLAPJACK, ACID DRINKERS, PROLETARYAT, LUXTORPEDA, jak również został zaproszony na największe festiwale w Polsce : Ursynalia 2012 , Seven Festiwal-Węgorzewo 2012, Jarocin Festival 2011 i 2012, Finał eliminacji " Przystanek Woodstock 2012 oraz Emergenza Festival 2012 .

Czym zaskakuje NOKO ? Muzyką będącą połączeniem grunge’u, heavy i nu metalu. Z każdego z gatunków NOKO wzięło to, co najlepsze: z grunge’u rebeliancką duszę, z heavy i nu metalu energię i charakterystyczne melodię. Każdy z numerów NOKO jest potencjalnym koncertowym i radiowym przebojem, obok żadnego nie można przejść obojętnie . Leszek Gnoiński - dziennikarz muzyczny .

Więcej informacji o NOKO

https://www.facebook.com/nokoband
http://www.myspace.com/nokoband
http://www.youtube.com/user/nokoband1