Od ponad dwóch dekad, The Charlatans są inspirującą siłą brytyjskiego rocka. Świętując swoje dwudziestolecie specjalnymi występami, zespół pokazał, że są tak samo podekscytowani, jak wtedy, gdy po raz pierwszy przebili się do świadomości ludzi singlem "The Only One I Know". Nowa generacja młodych zespołów i fani traktują The Charlatans jako wiecznych bohaterów.

Zakorzeniony w Anglii (Midlands i Northwest) zespół zawsze tryskał pozytywną energią - zarówno w trakcie pierwszych sukcesów na początku lat 90-tych, podczas licznych towarzyszących mu utrapień, jak i obecnie.

Zespół w niezachwianym składzie - Martin Blunt (bas), Jon Brookes (perkusja), Tim Burgess (wokal), Mark Collins (gitarar) i Tony Rogers (klawisze) stworzył tak dużo wspaniałej, pięknej muzyki: niezliczone klasyczne single pełne melodii i klasy, godzień pozazdroszczenia katalog płyt - każda inna od poprzedniej, przekonująca, podnosząca na duchu i całkowicie przebojowa. Albumy Charlatans - w przeciwieństwie do większości albumów zespołów z ich rocznika - są ważne i pełne życia, zarówno komercyjne jak i twórcze.

Ich jedenasta płyta studyjna ‘Who We Touch’ z całą pewnością jest najodważniejszą do tej pory i udowadnia radykalny rozwój estetycznych kompetencji zespołu. Płyta jest - jak mówi Burgess - “uduchowioną podróżą”, podróżą przez głębokie nastroje, ciemne i bezpamiętne a ostatecznie pełne błogiego optymizmu. Inspirowana jest wieloma bohaterami, ale jej brzmienie jest brzmieniem The Charlatans, nikogo innego.