photo: Sony Music


KASABIAN ma na swoim koncie 4 albumy studyjne. Ostatni - "Velociraptor!" - ukazał się w Polsce we wrześniu 2011 nakładem Sony Music.

"Velociraptor był jedynym dinozaurem, który mógłby pokonać T-Rex'a", wyjaśnia gitarzysta Serge Pizzorno. "Gdy pierwszy raz spotkałem Toma powiedział, że gdybykolwiek miał zespół muzyczny, nazwałby go The Velociraptors. Poczuliśmy, że dobrze będzie wykorzystać tę nazwę teraz, ponieważ nadal jesteśmy tą samą grupą braci, jaką byliśmy, gdy zaczynaliśmy. A po ostatnim albumie chcieliśmy, aby tytuł kolejnego był bardziej bezpośredni".

Albumem poprzedzającym "Velociraptor!" był oczywiście "West Ryder Pauper Lunatic Asylum". To psychodeliczne arcydzieło, którego sprzedaż na całym świecie osiągnęła prawie milion sztuk (730,000 w Wielkiej Brytanii), uplasowało Kasabian na najwyższym szczeblu brytyjskiej rockowej muzyki. Serge mówi: "Wszystko dookoła tego albumu było wspaniałe. Ale nadszedł czas, by iść dalej".

"Velociraptor!" to w pełni rozwinięta bestia. To brzmienie zespołu, który odrobił osiemnastomiesięczną lekcję grania na stadionach i głównych scenach festiwali a zdobyte doświadczenie wykorzystał w praktyce.

"Nie zmieniliśmy się jako ludzie, ale sukces pozwolił nam na to, abyśmy mogli muzycznie podążać tam, gdzie chcemy podążać w danym momencie. Kochałem to w The Beastie Boys - nigdy nie wiedziałeś, co zamierzali dalej zrobić" - mówi Serge.