foto: Sony Music


What Did You Expect From The Vaccines? to debiutancki album The Vaccines - jedenaście piosenek, jedenaście dźwięków podekscytowania nagranych "szybko i bezboleśnie" w czasie krótszym niż miesiąć w Londynie w 2010 roku pod opieką producenta Dan'a Grech'a.

To płyta, która faworyzuje piosenkę ponad wszelkie inne dyscypliny. Najlepiej pokazuje to jeden z najkrótszych kawałków na płycie i równocześnie powodujący największy zawrót głowy - If You Wanna. "Ta piosenka była punktem zwrotnym", wyjaśnia Justin Young - wokalista The Vaccines. "Skrystalizowała, kim ​​jesteśmy i dokąd idziemy. Rozpoczęła proces sprowadzania piosenek do ich istoty".

If You Wanna uderza ostrą prostotą, tak bardzo, że demo umieszczone przez zespół w sieci w wakacje 2010 roku zostało natychmiast zauważone. Był to przełomowy moment dla zespołu (Freddie Cowan - gitara, Arni Arnason - bas, Pete Robertson - gitara i Justin Young - wokalista), który ostatecznie rozbrzmiał wiosną 2010 po kilku miesiącach uczciwych prób i docierania dźwięku.

“Nigdy nie ustanowiliśmy żadnej deklaracji. Kiedy zaczęliśmy grać, szybko zrozumieliśmy, że nasza wspólna miłości do ‘perfekcyjnej piosenki popowej’ jest czymś, co nas łączy. Wszyscy czuliśmy się wzmocnieni i podekscytowani muzyką, którą tworzyliśmy" - mówi Justin.
"Jeśli kiedykolwiek za czymś goniliśmy, to za tworzeniem głębokiej i pełnej emocji muzyki pop.

“Ustalenia były o wiele trudniejsze, jak już piosenki powstały” dodaje Justin. “Ale doszliśmy do punktu, w którym zdecydowaliśmy się na proste brzmienia. Bezpośrednie piosenki wydają się nieść ze sobą o wiele więcej emocji”.