Na początku, kiedy nie było żadnych schematów, ustalonych ścieżek, granic ani kroków do naśladowania, SLAYER zaatakował świat nową hybrydą metalu i punka. Mocniejszy, szybszy i ciemniejszy niż pozostali SLAYER ustanowił nowe standardy, którymi wielu nadal podąża. Slayer - Tom Araya/bas i wokal, Kerry King i Jeff Hanneman/gitary oraz Dave Lombardo/perkusista - to zespół, w odniesieniu do którego oceniane są inne ciężkie zespoły, przez co Slayer definiuje nie tylko gatunek, ale postawę.

Od pierwszego dnia Slayer odzwierciedlał zawirowania naszego społeczeństwa. Prawdopodobnie tak samo, jeśli nie bardziej niż jakiekolwiek inny zespół reprezentujący ten sam co Slayer gatunek muzyczny, Slayer w swoich utworach mówi o trwających społecznych, politycznych i gospodarczych zaburzeniach, które inni - jak np. główne media – tuszują lub całkowicie ignorują.

Przez prawie trzy dekady szturm czystej brutalności Slayera sprawił, że zespół określany jest mianem najlepszego thrash-metalowy zespołu na tej planecie. Ich płyty wielokrotnie pokrywały się złotem, dwukrotnie zdobyli nagrody Grammy i zgromadzili szereg innych nagród od mediów na całym świecie, takich jak Kerrang!, SPIN, Metal Hammer, Revolver i Esquire. Przez lata zespół nigdy nie odszedł od swojego skrajnego i skupionego dźwięku i – w przeciwieństwie do grup, które skomercjonalizowały swój dźwięk – Slayer pozostał miażdżący i brutalny, uparcie odstając od mainstreamu.

Są tak skupieni i prawdziwi jak nigdy dotychczas, co udowodnił ich ostatni album World Painted Blood. “Na tym albumie są rewelacyjne kawałki” powiedział Araya. "Nowa muzyka jest szybka, ciężka, intensywna, z agresywnymi melodiami. W tekstach mówimy o śmierci, morderstwie, chaosie, zniszczeniu, II wojnie światowej, seryjnych zabójcach i przemocy domowej. To jest album Slayera”. Niewiele zespołów dorówna intensywności tak charakterystycznej dla koncertów Slayer’a – dlatego właśnie Revolver, Spin i Metal Hammer okrzyknęły te grupę mianem "Best Live Band". Slayer wpłynął na wiele doskonałych zespołów, takich jak Ministry, Deftones, Slipknot, Sepultura czy Killswitch Engage. Zdobywa nowe pokolenia fanów, równocześnie utrzymując od lat oddanych grupie sympatyków. Spuścizna Slayer’a pozostanie w muzyce na zawsze a zespół pozostaje wierny idei tworzenia ekscytującej i agresywnej muzyki.