Powstała w 2008 roku w angielskim Yorku grupa Asking Alexandria ma swoje korzenie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale dla jej rosnącego z miesiąca na miesiąc grona fanów zdecydowanie ważniejsze są korzenie muzyczne.

Formacja raczej nie owija w bawełnę i atakuje słuchaczy wybuchową miksturą takich stylów jak metalcore i post hardcore, podlaną jednak dość melodyjnym i przebojowym sosem. Z tego względu Asking Alexandria zdobywa uznanie zarówno wśród zwolenników metalu, jak i lżejszych formacji, w rodzaju Linkin Park czy nawet Guns N’Roses. Cechą charakterystyczną jej brzmienia jest też mieszanie bardzo mocnego, chropowatego śpiewu z partiami czystymi – wszystko to zasługa obdarzonego niebywałymi umiejętnościami wokalisty Danny’ego Worsnopa.

W Polsce Asking Alexandria promować będzie swój trzeci, niezatytułowany jeszcze album (premiera wiosną). Poprzedni, „Reckless & Relentless”, dwa lata temu zadebiutował na 9. miejscu amerykańskiej listy Billboardu. Dla zespołu z Wysp, zwłaszcza tak młodego, taki wynik to nie lada osiągnięcie!